کتاب مقاله بیماری

هرگاه مردم به گناهان بي سابقه روي آورند به بلاهاي بي سابقه گرفتار مي شوند. حضرت امام رضا (ع)

سوسک سایبر برای تعقیب ، مراقبت و یا در عملیات امداد و نجات استفاده خواهد شد

کنترل سوسک از راه دور
۸۴۶۸۴.jpg
محققان آمریکایی راهی متفاوت برای استفاده از سوسک‌ها یافته‌اند. آنها ریزپردازنده الکترونیکی‌ در بدن سوسک‌ها کار گذاشته‌اند که با استفاده از آن می‌توان این حشرات را از راه دور هدایت کرد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از دویچه وله  ،  یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا موفق به خلق سوسکی شده که می‌توان آن‌را از راه دور هدایت کرد. این سوسک که “سوسک سایبر” نامیده شده، به خواست هدایت‌کننده خود به پرواز درمی‌آید، به زمین می‌نشیند یا به چپ و راست می‌پیچد.
به نوشته پایگاه اینترنتی مجله آمریکایی “Technology Review”، از این سوسک می‌توان برای تعقیب و مراقبت یا در عملیات امداد و نجات استفاده کرد. “سوسک سایبر” در نمایشگاهی تخصصی در ایتالیا معرفی شد.
سیستم هدایت سوسک سایبر از یک ریزپردازنده استاندارد، یک گیرنده معمولی و یک باتری تشکیل شده که همگی بر روی یک قطعه پلاتینی نصب شده‌اند. این مغز درون بدن حشره کار گذاشته می‌شود و شش الکترود از آن به عضلات بال‌ها و قسمت‌هایی از مغز که مسئول دیدن هستند متصل می‌شود.
سیگنال‌هایی که از دستگاه فرستنده (کنترل از را دور) ارسال می‌شوند را گیرنده دریافت کرده و به مغز منتقل می‌کند. از این طریق می‌توان به عضلات سوسک فرمان برخاستن نشستن یا پیچیدن داد.
گروه تحقیقاتی دانشگاه کالیفرنیا پیش‌تر هم “سایبر سوسک”های دیگری خلق کرده بود اما سوسک جدید، به نوشته “Technology Review”، نخستین سوسکی است که با کنترل از راه دور قابل هدایت است.
محققان پیش از این بیشتر بر روی هدایت بیدها تحقیق کرده بودند. به نوشته نشریه فوق، سوسک‌ها حشراتی هستند که “بار” بیشتری می‌توانند حمل کنند و هدایت‌شان آسان‌تر است. برای هدایت آنها پالس‌های کوتاهی لازم است که این خود به طول عمر باتریِ “مغزِ دوم” کمک می‌کند.
تولید پرنده‌های کوچک مصنوعی دشواری‌های بسیاری دارد. دانشمندان به همین منظور راه دیگری را انتخاب کرده‌اند: آنها از توانایی پرواز حشرات به نفع منافع خود استفاده می‌کنند.

pezeshk . us

مطالب مرتبط با سوسک سايبر برای تعقيب ، مراقبت و يا در عمليات امداد و نجات استفاده خواهد شد


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.